Info o MŠ Perná

Mateřská škola se nachází v obci Perná, na úpatí Chráněné krajinné oblasti Pálava, která nám poskytuje mnoho krásných námětů k vycházkám v každém ročním období, pozorováním přírody, fauny i flóry.

Mateřská škola se nachází ve středu obce v zrekonstruované budově, společně s 1. a 2. ročníkem ZŠ (detašované pracoviště ZŠ Dolní Dunajovice) a ŠD. Provoz dvoutřídní MŠ v zrekonstruované budově byl zahájen 4. 9. 1992. Od 1. 9. 1999 jsme jednotřídní mateřské škola se smíšenou skupinou dětí od 3 - 6 let, s kapacitou 25 dětí. Od roku 2013 byla navýšena kapacita na 28 dětí na třídu. Mateřská škola má od roku 2002 právní subjektivitu a součástí je také školní jídelna pro žáky ZŠ.

Mateřská škola je umístěná v prvním patře budovy a má svůj vlastní vchod. V patře je rovněž ředitelna, kancelář ŠJ, kuchyň, kuchyňka na výdej stravy, sklad ŠJ, místnost pro úklidové prostředky a příslušenství.

V zadní části je zahrada ohraničená z jedné strany zídkou a z druhé plotem. Zahrada poskytuje dětem různorodé využití ve všech ročních obdobích. Je to zatravněná plocha vybavené průlezkami, houpačkami, pískovištěm pro tvořivé činnosti a tabulí pro výtvarnou činnost. Další vybavení zahrady bude záviset na finanční situaci. Ke sportovnímu vyžití je také možné používat i fotbalové hřiště.